Plotki

Nie plotkuj i nie rozgłaszaj nieprawdziwych informacji. Biblia mówi: „Nie rozgłaszaj fałszywej wieści. Nie wspomagaj winowajcy, świadcząc na korzyść bezprawia.” 2 MOJŻ. 23,1 (BW). „Strzeż języka swego od zła, A warg swoich od słów obłudnych!” PS. 34,14 (BW)

Plotki i oszczerstwa sprawiają ból i pozostawiają trwałe ślady podobnie jak rany fizyczne. Biblia mówi: „Młotem, mieczem i ostrą strzałą jest człowiek, który fałszywie zeznaje przeciwko swojemu bliźniemu.” PRZYP. 25,18 (BW)

Plotkując marnujemy swój cenny czas. Biblia mówi: „Tymczasem słyszymy, że niektórzy spośród was nie liczą się wcale z ustalonym porządkiem: nie pracują w ogóle, lecz zajmują się ciągle niepotrzebnymi sprawami. Otóż takich pragniemy przywołać do porządku, polecając im z całą stanowczością, w imię Pana Jezusa Chrystusa, aby zabrali się spokojnie do pracy, by mogli spożywać chleb własny.” 2 TES. 3,11-12 (BWP)

Plotki i oszczerstwa mogą zniszczyć przyjaźń. Biblia mówi: „Człowiek podstępny wznieca kłótnie, plotkarz poróżnia przyjaciół.” PRZYP. 16,28 (BT)

Bóg potępia tych, którzy obmawiają innych i rozsiewają nieprawdziwe pogłoski. „Kto przebywać będzie w namiocie twoim? Kto zamieszka na twej górze świętej? Ten, kto żyje nienagannie I pełni to, co prawe, I mówi prawdę w sercu swoim. Nie obmawia językiem swoim, Nie czyni zła bliźniemu swemu Ani nie znieważa sąsiada swego.” PS. 15,1-3 (BW). „Ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.” 1 KOR. 6,10 (BW)

Aktualnie jesteś offline