Potrzeby

Bóg używa ludzi, aby pomagali sobie i tym, którzy są w potrzebie. Biblia mówi: „Wtedy rzekł mąż Boży: Gdzie wpadła? A gdy on pokazał mu miejsce, uciął kij i rzucił go tam, i sprawił, że siekiera wypłynęła. Potem rzekł: Podnieś ją sobie! Ten zaś, sięgnąwszy ręką, pochwycił ją.” 2 KRÓL. 6,6-7 (BW)

Powinniśmy chętnie pomagać tym, którzy są w potrzebie. Biblia mówi: „Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym, a kto się będzie wywyższał, będzie poniżony, a kto się będzie poniżał, będzie wywyższony.” MAT. 23,11-12 (BW)

Uświadom sobie, że pomaganie innym jest służeniem Bogu. Biblia mówi: „A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.” MAT. 25,40 (BW)

Gdy jesteśmy w potrzebie powinniśmy rozejrzeć się dookoła siebie. Być może Bóg już przygotował rozwiązanie dla naszych problemów. Biblia mówi: „Rzekła tedy Rut Moabitka do Noemi: Pozwól mi pójść na pole zbierać kłosy za tym, w którego oczach znajdę łaskę. A ona jej odpowiedziała: Idź, córko moja! I poszła, a przyszedłszy na pole, zbierała za żeńcami. Zdarzyło się zaś, że trafiła na kawałek pola, należącego do Boaza, który był z rodziny Elimelecha.” RUT 2,2-3 (BW)

Bóg zaspokaja wszystkie nasze potrzeby. Biblia mówi: „Oczy wszystkich w tobie nadzieję mają, A Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie. Otwierasz rękę swą i nasycasz do woli wszystko, co żyje.” PS. 145,15-16 (BW)

Nawet nasze fizyczne potrzeby są ważne dla Jezusa. Biblia mówi: „W one dni, gdy znowu było wielkie mnóstwo ludu, a nie mieli co jeść, przywołał uczniów i rzekł do nich: Żal mi tego ludu, bo już trzy dni są ze mną, a nie mają co jeść. A jeśli rozpuszczę ich głodnych do domów, ustaną w drodze; a przecież niektórzy z nich przybyli z daleka.” MAR. 8,1-3 (BW)

Aktualnie jesteś offline