Kłótnie i spory

Co złego w tym, że od czasu do czasu się z kimś pokłócimy? Biblia mówi: „Lepsza kromka suchego chleba i przy tym spokój, niż dom pełen mięsa, a przy tym kłótnia.” PRZYP. SAL. 17,1 (BW). Mówi także: „Przypominaj im, ... aby o nikim źle nie mówili, nie byli kłótliwi, ale ustępliwi, okazujący wszelką łagodność wszystkim ludziom.” TYTUS 3,1-2 (BW)

Nie trać czasu na bezsensowne kłótnie w sprawach mało ważnych lub w sprawach, na które nie ma odpowiedzi. Biblia mówi: „A głupich rozpraw i rodowodów, i sporów, i kłótni o zakon unikaj; są bowiem nieużyteczne i próżne.” TYTUS 3,9 (BW)

Pomyśl zanim zaczniesz sprzeczkę. Biblia mówi: „Serce sprawiedliwego rozważa, co odpowiedzieć, lecz z ust bezbożnych tryska złość.” PRZYP. SAL. 15,28 (BW)

Przemawiaj do innych spokojnie i łagodnie aby uniknąć wszczynania kłótni. Biblia mówi: „Łagodna odpowiedź gniew uspokaja, słowa zbyt ostre pobudzają do gniewu.” PRZYP. SAL. 15,1 (BWP)

Czy powinniśmy wtrącać się do kłótni pomiędzy innymi? Biblia mówi: „Kto się wtrąca do cudzego sporu, ten jak gdyby łapał biegnącego psa za uszy.” PRZYP. SAL. 26,17 (BW)

Aktualnie jesteś offline