Duchowni

Duchowni powinni spełniać swoje obowiązki względem rodziny i żyć zgodnie ze Słowem Bożym. Biblia mówi: „Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony*, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie.” 1 TYM. 3,2-7 (BW)

Duchowni nie powinni się wywyższać z powodu zajmowanego stanowiska. Biblia mówi: „A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego...” 1 KOR. 4,6 (BW)

Duchowni powinni nauczać lud Boży słowem i swoim przykładem. Biblia mówi: „Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.” DZ. AP. 20,28 (BW)

Aktualnie jesteś offline