Dojrzałość

Duchowy wzrost zaczyna się od poznawania podstaw, ale prowadzi do głębszego zrozumienia i poznania. Biblia mówi: „Dlatego pominąwszy początki nauki o Chrystusie, zwróćmy się ku rzeczom wyższym, nie powracając ponownie do podstaw nauki o odwróceniu się od martwych uczynków i o wierze w Boga”. Hbr 6,1 (BW).

Duchowy wzrost jest procesem, który trwa w czasie, i dzięki któremu pozostawiamy za sobą nasze własne pragnienia i grzeszne przyzwyczajenia. Biblia mówi: „I ja, bracia, nie mogłem mówić do was jako do duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie. Poiłem was mlekiem, nie stałym pokarmem, bo jeszcze go przyjąć nie mogliście, a i teraz jeszcze nie możecie, jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie? Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście?” 1 Kor 3,1-4 (BW).

Duchowa dojrzałość sprawia, że porzucamy dziecinne zachowania. Biblia mówi: „Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.” 1 Kor 13,11 (BW).

Aktualnie jesteś offline